Kursy PADI


Open Water Diver

To początek drogi w edukacji nurkowej. W trakcie tego szkolenia zdobędziesz podstawową wiedzę na temat nurkowania i nabędziesz umiejętności, które pozwolą Ci, po otrzymaniu certyfikatu, samodzielne planować nurkowanie i nurkować z partnerem. Zgodnie z filozofią PADI Dive today! od razu po zapisaniu się na kurs będziesz mógł zanurkować po raz pierwszy! Możliwe jest także zaliczenie zajęć basenowych z programu Discover Scuba i nurkowania z programu Discover Scuba Diving na poczet tego kursu. Całe szkolenie składa się z 5-ciu wykładów, 5-ciu zajęć basenowych i 4-ech nurkowań w wodach otwartych. System edukacji oparty na samokształceniu i dążeniu do doskonałego wykonywania ćwiczeń przez ich powtarzanie zapewni Ci zdobycie dobrze ugruntowanej wiedzy i umiejętności przed otrzymaniem certyfikatu. Po ukończeniu OWD z pewnością będziesz chciał kontynuować przygodę z nurkowaniem, uczestnicząc w wybranych zgodnie z zainteresowaniami kursach specjalizacyjnych i w programie Advanced Open Water Diver. Pamiętaj, że aby przystąpić do OWD musisz mieć skończone co najmniej 10 lat. Jeżeli nie jesteś pewien czy chcesz rozpocząć kurs OWD, weż najpierw udział w programie Nurkowanie INTRO - Discover Scuba Diving - DSD. Program ten może zostać zaliczony do kursu OWD.

Advanced Open Water Diver

Jesteś juz nurkiem. Masz podstawową wiedzę o środowisku wodnym, pozwala Ci ona na swobodne i bezpieczne nurkowanie. Ale Ty przecież chcesz się rozwijać. Poszerzenie horyzontów było bodźcem, który związał Cię z nurkowaniem. AOWD to naturalny, logiczny sposób na solidne wkroczenie w podwodny świat. Mniej tu teorii, więcej nurkowania. W czasie kursu odbędziesz nurkowanie głębokie do 30 metrów, nauczysz się podstaw nawigacji podwodnej oraz odbędziesz trzy dowolnie wybrane nurkowania, poznając podstawy interesujących Cię specjalizacji nurkowych. Ponieważ wiesz już jak nurkować, kurs ten przyniesie Ci wiele satysfakcji. Będziesz mógł się skupić na samym nurkowaniu i na poszerzaniu swojej wiedzy. Zobaczysz, jak wszystkie kwestie związane z przebywaniem pod wodą, którymi tak przejmowałeś się jeszcze niedawno stają się naturalnymi odruchami i przychodzą same z siebie. Teraz swobodnie będziesz mógł się skupić na podziwianiu podwodnego świata. Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 12 lat. Każde z nurkowań odbytych w czasie AOWD może zostać zaliczone jako pierwsze nurkowanie w ramach danej specjalizacji.

Rescue Diver

Nadejdzie czas, gdy zyskasz juz duże doświadczenie jako nurek. Masz juz stopień AOWD i prawdopodobnie kilka specjalizacji. Jesteś ekspertem w interesujących Cię dziedzinach nurkowania. Zaczynasz szukać nowych wyzwań, chciałbyś podnieść swój profesjonalizm, stać się zaufanym partnerem dla innych nurków. Nurkujesz już w trudniejszych warunkach i zdajesz sobie sprawę, że zapewnienie bezpieczeństwa Tobie i Twoim przyjaciołom jest jedną z podstawowych rzeczy, warunkujących udane nurkowanie. Czas nauczyć się ratownictwa. Podczas 5-ciu wykładów i 10-ciu ćwiczeń w wodzie oraz paru scenariuszy wypadków nauczymy Cię, jak zapobiegać, rozpoznawać i postępować w sytuacjach awaryjnych, które mogą wystąpić podczas nurkowania. Posiadając certyfikat Rescue Diver staniesz się pewnym i bezpiecznym partnerem w nurkowaniu. Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 12 lat.

Master Scuba Diver

To najwyższy stopień rekreacyjny, jaki możesz osiągnąć w PADI. Nie jest to kolejny kurs, lecz certyfikat honorowy, który jest przyznawany jako potwierdzenie Twoich najwyższych umiejętności i szerokiej wiedzy w nurkowaniu. Nurek z certyfikatem MSD jest ekspertem w wielu dziedzinach nurkowania i cieszy się specjalnym poważaniem w społeczności nurkowej. Aby ubiegać się o przyznanie tego certyfikatu musisz ukończyć kurs Rescue Diver i posiadać certyfikaty co najmniej pięciu specjalizacji nurkowych PADI i minimum 50 nurkowań.

Divemaster PADI

Jest to pierwszy stopień profesjonalny w PADI. Poczas kursu PADI Divemaster nurkowie zdobywają stopień certyfikowanych asystentów instruktorów i mogą asystować podczas szkoleń nurkowych. Będą nadzorować certyfikowanych nurków podczas ich aktywności nurkowych i w trakcie poznawania przez nich podwodnego świata. Zdobycie stopnia PADI Divemaster umożliwia rozpoczęcie szkolenia na poziomie Asystenta Instruktora oraz Instruktora Nurkowania PADI. Jako PADI Divemaster będziesz poszukiwanym specjlalistą, dlatego będziesz mógł skutecznie szukać pracy jako przewodnik podwodny w bazach nurkowych na całym świecie.


Schemat szkolenia PADI

Marcin

Specjalizacje PADI


Suchy Skafander - Dry Suit Diver

Nasze wody są bardzo piękne ale zimne. Aby cieszyć się komfortem cieplnym przy dłuższych nurkowaniach lub w przypadku wyjazdu np. do Norwegii (czy w inne zimne miejsca) polecamy szkolenie które nauczy Cię nurkowania w suchym skafandrze. Pozwoli Ci ono cieszyć się nurkowaniem przez cały rok w każdych warunkach. Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 10 lat, posiadać stopień: OWD lub OWD Junior lub równorzędny innej organizacji. Kurs : min. 2 nurkowania.


Nurkowanie Nocne - Night Diver

Nurkowanie Nocne to kolejny dreszczyk emocji nurkowych. Jeśli posiadasz certyfikat Open Water Diver PADI najwyższy cza zobaczyć co ciekawego dzieje się pod woda w nocy. Zobaczysz prawdziwe nocne życie pod wodą. Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 10 lat, posiadać stopień: OWD lub OWD Junior lub równorzędny innej organizacji. Kurs : min. 3 nurkowania.


Doskonała Pływalność - Peak performance buoyancy

Doskonała pływalność to kluczowa umiejętność w nurkowaniu rekreacyjnym. Jeżeli nie potrafisz zawisnąć nieruchomo nad dnem, jeżeli uważasz, że zużywasz zbyt dużo powietrza w trakcie nauki, odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i nauczymy Cię doskonałej pływalności. Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 10 lat, posiadać stopień: OWD lub OWD Junior lub równorzędny innej organizacji. Kurs : min. 2 nurkowania.


Nurkowanie Głębokie - Deep Diver

Jeżeli chcesz zobaczyć to czego nie widzieli inni, jeżeli chesz dotrzeć tam gdzie jeszcze nikogo nie było, jeżeli czujesz zew wielkiego błękitu - ten kurs jest początkiem Twojej głębokiej przygody! Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 15 lat, posiadać stopień: Adventure Diver lub równorzędny innej organizacji. Kurs : min. 4 nurkowania.


Nurkowanie nawigacyjne - Navigation Diver

Jeżeli masz problemy z orientacją pod wodą, nie masz pewności czy płyniesz w dobrym kierunku lub zdarzyło Ci się wracać po powierzchni - ten kurs pokaże Ci jak w łatwy i porosty sposób nawigować pod wodą i jak zaplanować nurkowanie aby wynurzyć się tam gdzie się zanurzyłeś. Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 12 lat, posiadać stopień: OWD lub OWD Junior lub równorzędny innej organizacji. Kurs : min. 2 nurkowania.


Poszukiwanie i Wydobywanie - Search and Recovery

Jesteś zainteresowany szukaniem podwodnych skarbów. Tych ważniejszych i mniej ważnych. Chciałbyś uczestniczyć akcji "Sprzątanie świata" i podnieść bezpiecznie z dna "różne" ciekawe rzeczy? To jest kurs dla Ciebie. Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 12 lat, posiadać stopień: AOWD lub AOWD Junior lub równorzędny innej organizacji. Kurs : min. 4 nurkowania


Nurkowanie na Mieszankach Nitroksowych - Enriched Air Diver

Chcesz zostać dłużej pod wodą, penetrować wraki, robić zdjęcia, skrócić czas przerwy powierzchniowej? Ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Zacznij używać nitroxu! Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 15 lat, posiadać stopień: OWD lub OWD Junior lub równorzędny innej organizacji. Kurs : min. 2 nurkowania


Nurkowanie Wrakowe - Wreck Diver

To prawdziwa przyjemność odkrywać i dotykać prawdziwej historii. Każdy wrak skrywa tajemnice. Jeżeli chcesz odkrywać je razem z nami musisz umieć to robić bezpiecznie. Na tym kursie dowiesz się o zasadach nurkowania na wrakach, penetracji wraku i zachowaniu bezpieczeństwa. Aby przystąpić do tego kursu musisz mieć ukończone 15 lat, posiadać stopień: AOWD lub AOWD Junior lub równorzędny innej organizacji. Kurs : min. 4 nurkowania


Ratownik Tlenowy - Emergency Oxygen Provider

Kurs Emergency Oxygen Provider, jest szkoleniem podstawowym mającym na celu przedstawienie urazów nurkowych i nauczenie pierwszej pomocy tlenowej. Celem kursu jest zapoznanie płetwonurków i wyszkolenie ich aby mogli zastosować terapię tlenową wraz z dalszą pomocą. Kurs dostarczy też informacji na temat rozpoznawania i postępowania z urazami nurkowymi.


Dbałość o Środowisko Naturalne - PROJECT AWARE

Celem Kursu Specjalistycznego PROJEKT AWARE jest zapoznanie nurków oraz osoby nie nurkujące z trudną sytuacją w jakiej znalazło się środowisko wodne naszej planety oraz co możemy zrobić, aby pomóc w jego ochronie. Program ten składa się wyłącznie z prezentacji teoretycznych nie są wymagane nurkowania.


EFR Emergency First Response PADI

Podczas kursu pierwszej pomocy EFR PADI nauczysz się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przywracania krążenia i oddechu osobie nieprzytomnej. Kurs przygotuje Cię do niesienia pomocy nie tylko podczas nurkowania, ale również w codziennym życiu np domu, szkole, pracy lub podczas wypadku komunikacyjnego. Po ukończeniu kursu będziesz potrafił również udzielić pomocy przy złamaniach, krwotoku, wstrząsie, zadławieniu, oparzeniu, udarze, ukąszeniu, wychłodzeniu, przegrzaniu itd. Jest to szkolenie przeznaczone dla wszystkich - nie tylko dla osób nurkujących.


Programy PADI


Nurkowanie INTRO - Discover Scuba Diving - DSD

Program jest przeznaczony dla osób, które chcą doświadczyć nurkowania pod bezpośrednim nadzorem instruktora w idealnych warunkach. Pomaga to rozwiać ewentualne wątpliwości związane z uprawianiem tego pasjonującego sportu. Na zajęciach nauczysz się podstawowych zasad bezpieczeństwa, ubierania sprzętu i pływania pod wodą pod opieką profesjonalisty. Program możemy przeprowadzić na basenie jak również na wodach otwartych - gdziekolwiek, gdzie można w stosowny i atrakcyjny sposób uczyć nurkowania.


Odkryj nurkowanie w ABC - Discover Snorkeling

Program PADI odkryj nurkowanie wprowadzi Cię w podwodny świat przy pomocy maski, fajki i płetw, czyli tzw.ABC. Nurkowanie w ABC jest proste, bezpieczne, dostarcza wiele radości i satysfakcji, jest przeznaczone dla osób w każdym wieku (również dzieci i osób starszych). Zdarza się, że podczas nurkowania w ABC zobaczysz więcej niż nurek w akwalungu. W czasie nurkowań możesz podziwiać podwodny świat mórz, oceanów, jezior i rzek.


Odkryj Lokalne Nurkowanie - Discover Local Diving

Jeśli jesteś zainteresowany nurkowaniem w nowym miejscu, dzięki programowi Odkryj Lokalne Nurkowanie będziesz mógł bezpiecznie zapoznać się z danym miejscem nurkowym pod okiem Instruktora lub Divemastera PADI. Przed nurkowaniem przewodnik dokładnie omówi miejsce nurkowe z uwzględnieniem lokalnych warunków, zagrożeń i interesujących miejsc. Prowadzący opowie Wam o temperaturze, widoczności, warunkach świetlnych, topografii dna, ruchach wody, faunie i florze - miejscowym ekosystemie.